شیوه و ضوابط برگزاری دوره

زمان و نحوه برگزاری آزمون- کارشناسی بازگشت به فهرست

دانشجویان می‌توانند برحسب علاقه خود پس از انتخاب یک پودمان آموزشی از مجموعه پودمان­های‌ آموزشی ارایه شده، نسبت به شرکت در آزمون اقدام نمایند. به دانشجویان توصیه می­شود هنگام انتخاب پودمان به تاریخ برگزاری آزمون آن پودمان آموزشی توجه نمایند. نحوه برگزاری و اجرای آزمون و تهیه کارت آزمون به شرح ذیل می­باشد:

۱) آزمون پایانی هر یک از پودمان­های‌ آموزشی دوره مطابق تاریخ اعلام شده در پروفایل دانشجویان به صورت یکپارچه در حوزه‌های تعیین شده در هر استان توسط مجریان دوره و همزمان در سراسر کشور برگزار می‌گردد.

۲) کارت ورود به جلسه آزمون‌ دو روز قبل از برگزاری آن‌، صرفاً به صورت اینترنتی از طریق پروفایل دانشجویی در سامانه ساتب به آدرس: www.sateb.uast.ac.ir قابل دریافت و چاپ می‌باشد. لازم به ذکر است دانشجویان صرفاً از طریق سامانه مذکور می‌توانند کارت آزمون خود را دریافت نمایند.

۳) کارت اینترنتی ورود به جلسه آزمون فقط برای دروس یا پودمان آموزشی انتخابی مندرج در تقاضانامه انتخاب پودمان صادر می‌گردد و صدور کارت ورود به جلسه آزمون در خارج از موارد مذکور امکان­پذیر نمی‌باشد.

۴) با توجه به توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه، به هیچ وجه کارت مذکور در محل برگزاری آزمون توزیع نمی‌گردد. شایسته است دانشجویانی که در زمان مقرر موفق به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نشده‌اند، از حضور در حوزه امتحانی جداً خودداری نمایند.

۵) سؤالات آزمون پایان پودمان هر یک از پودمان­های‌ آموزشی به صورت چهارگزینه‌ای بوده و کلیه سؤالات دروس هر پودمان آموزشی به صورت یک‌جا در قالب دفترچه سؤالات جهت برگزاری آزمون مربوط، در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

۶) با توجه به چهارگزینه‌ای بودن آزمون پایان پودمان هر یک از پودمان­های آموزشی ارایه شده، از علامت زدن بیش از یک گزینه در پاسخنامه آزمون خودداری گردد، در غیر این صورت تصحیح پاسخنامه امکان­پذیر نبوده و نمره متخلف در آن آزمون صفر منظور خواهد شد.

۷) در محاسبه نمره آزمون پایان پودمان آموزشی این دوره‌ نمره منفی به پاسخ‌های اشتباه تعلق نمی‌گیرد.

۸) دانشجویان مجاز به خارج کردن دفترچه سوالات و پاسخنامه از جلسه آزمون نمی‌باشند. بدیهی است خارج کردن آن‌ها از حوزه امتحانی هر یک از آزمون‌ها به منزله نمره صفر در آن آزمون می‌باشد.

۹) دانشجویان می‌توانند جهت اطلاع از نمرات خود به پروفایل دانشجویی در سامانه ساتب به آدرسwww.sateb.uast.ac.ir مراجعه نمایند.

۱۰) حداقل نمره قبولی هر درس از پودمان­های آموزشی ۱۲ می­باشد. دانشجویانی که موفق به کسب نمره قبولی دوازده (۱۲) در آزمون‌ها نگردند و یا در یک یا چند درس از آن پودمان شرکت ننمایند، درس یا دروس مذکور از فهرست دروس انتخابی ایشان حذف خواهد شد و می‌توانند در نوبت­های آتی درس مربوط را مجدداً  انتخاب و در آزمون مجدد آن شرکت نمایند.

۱۱) دانشجویانی که در آزمون پایانی پودمان آموزشی انتخابی خود شرکت ننمایند، پودمان آموزشی ایشان حذف و می­بایست پودمان مربوط را در نوبت­های آتی انتخاب و شهریه دروس مربوط را به عنوان شهریه آزمون مجدد هر درس پرداخت نمایند.

۱۲) هرگونه تکثیر، توزیع، خرید و فروش جزوات، منابع کمک آموزشی و سوالات این دوره­ها توسط اشخاص حقیقی، شرکت‌ها و موسسات حقوقی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. لازم به ذکر است صرفاً مجریان دوره اجازه توزیع منابع آموزشی و کمک آموزشی را دارا می­باشند.