شیوه و ضوابط برگزاری دوره

شیوه اجرای دوره کاردانی بازگشت به فهرست

در نظام آموزش پودمانی، مهارت­های مورد نیاز در قالب پودمان­های مستقل، که مشتمل بر دو یا چند درس مرتبط به یکدیگر می­باشد، آموزش داده می­شود. هر یک از پودمان­های آموزشی، مهارت خاص و مستقلی را ایجاد می­ کنند که در نهایت به صدور مدرک رسمی کاردانی منجر می­ گردد.

۱)در این شیوه که اجرای دوره ­ها به صورت آموزش­ های خاص است، دروس مربوط به هر یک از پودمان‌های آموزشی مطابق برنامه درسی آن پودمان به صورت حین­ کار، غیرحضوری، الکترونیکی، مکاتبه ای و یا آموزش­های با فناوری­های نوین ارایه می‌گردد. دانشجو می­ بایست مطالب مربوط را مطالعه و در زمان مقرر در آزمون­ های پایان پودمان­ های آموزشی شرکت نماید.

۲)در این نوبت دانشجویان می‌توانند حسب علاقه و با توجه به برنامه درسی در یک یا دو پودمان از پودمان‌های آموزشی ارایه شده در هر رشته، ثبت‌نام و نسبت به فراگیری دروس مربوط اقدام نمایند. درصورت وجود پودمان­ های پیش­نیاز در برنامه درسی دوره، هر دانشجو می­ تواند با در نظر گرفتن پودمان های پیش­نیاز دوره، نسبت به ثبت­ نام در پودمان مورد نظر اقدام نماید.

۳) هریک از پودمان‌های آموزشی شامل دو یا چند درس مرتبط به یکدیگر است که مجموع ساعات یا واحدهای آن‌، تعداد ساعت یا واحد­های پودمان آموزشی مربوط را مشخص می‌نماید. دانشجویان می بایست مطابق برنامه درسی هر دوره، پودمان­ های آموزشی مورد نیاز را در طول مدت تحصیل انتخاب و بگذرانند.

۴)ارایه اغلب دروس پودمان‌های آموزشی به صورت حین­ کار نیمه­ حضوری می­ باشد.

۵) دانشجویان می­ بایست پس از ثبت‌نام و فراگیری دروس پودمان‌ آموزشی انتخابی با توجه به برنامه زمان‌بندی اعلام شده در زمان انتخاب پودمان آموزشی، در آزمون پایانی آن پودمان شرکت نمایند. این آزمون‌ها به صورت چهارگزینهای، همزمان برای کلیه دروس یک پودمان و یکپارچه در سراسر کشور و در محل تحصیل انتخابی دانشجو و توسط مجریان ذیربط برگزار می­ گردد.

۶) به دلیل عدم ارایه دروس مربوط به معارف دین اقلیت‌ها، دانشجویان اقلیت‌های دینی در صورت پذیرش می‌بایست دروس اندیشه اسلامی(۱) و اخلاق اسلامی را مطابق منابع مشخص شده مطالعه نمایند.

۷)کلیه اخبار و اطلاعیه ­های مربوط به این دوره نظیر زمان برگزاری آزمون پایان پودمان­ های آموزشی، زمان و نحوه توزیع کارت شرکت در آزمون، زمان تشکیل کلاس­ های رفع اشکال و ... از طریق سامانه جامع آموزش‌های تکمیلی بین سطوح تحصیلی دانشگاه جامع علمی­ کاربردی (ساتب) به آدرس: www.sateb.uast.ac.ir و پرتال دانشگاه به آدرس:  www.uast.ac.irبه اطلاع دانشجویان خواهد رسید، لذا شایسته ‌است جهت بهره­گیری از اطلاعیه­های دانشگاه جامع علمی­کاربردی درخصوص دوره های حین­ کار نیمه­ حضوری و اطلاع از برنامه‌های زمانی دوره و ارتباط با مجریان، همکاران اجرایی ایشان و دانشگاه به صورت منظم و مستمر از سامانه­های ارتباطی فوق استفاده شود.

۸) دانشجویان جهت اطلاع از زمان و محل برگزاری دروس حضوری باید به پروفایل دانشجویی در سامانه ساتب مراجعه و یا از مجری مربوط موضوع را پیگیری نمایند.

تذکر بسیار مهم: مطابق بخشنامه شماره ۵۴۷۱۳/۹۲/م مورخ ۰۵/۱۱/۱۳۹۲ معاون محترم آموزشی دانشگاه، آزمون درس تربیت بدنی به دو صورت عملی در محل تعیین شده توسط مجری و تئوری (چهارگزینه­ ای) همزمان با سایر دروس برگزار خواهد شد.

۹) دانشجو می­ بایست در انتخاب پودمان­ آموزشی دقت لازم را به عمل آورد، زیرا پس از واریز هزینه­ ها، حذف پودمان آموزشی و یا انتقال هزینه­ های واریزی برای نوبت­ های تحصیلی بعدی وجود ندارد.

۱۰) عناوین پودمان‌های آموزشی دوره­های کاردانی علمی­ کاربردی به شیوه آموزش­ های خاص به همراه دروس مرتبط هر یک از آن در جدول مربوط درج گردیده است.

۱۱) باتوجه به اینکه شروع دوره از زمان انتخاب پودمان­ آموزشی توسط دانشجویان می­باشد، بنابراین دانشجویان می­ توانند جهت دریافت کلیه منابع آموزشی و کمک آموزشی مورد نظر براساس رشته و مجری مربوط به آدرس مجری یا همکاران مجری دوره، مطابق جداول مربوط مراجعه و درخصوص تهیه منابع اقدام نمایند. شایسته است دانشجویان قبل از تهیه منابع آموزشی، از طریق سامانه ساتب از تغییر احتمالی آن­ها مطلع گردند.